Budowa domu jednorodzinnego w Warszawie

Jeśli szukasz firmy, która zajmie się budową Twojego nowego domu w Warszawie, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Spośród ogromnej ilości podmiotów zajmujących się pracami budowlanymi wyróżniamy się świadczeniem kompleksowych usług i terminową realizacją projektów. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii podczas stawiania domów jednorodzinnych pomaga nam spełniać wygórowane oczekiwania Inwestorów.

 

​Dlaczego kompleksowe usługi mają tyle zalet?

Rosnąca liczba Inwestorów kładzie nacisk nie tylko na jakość wykonanych prac, ale również szybkość ich prowadzenia. Kompleksowa budowa domów w Warszawie i innych miastach, jaką zajmuje się firma JW Budownictwo, sprzyja realizacji projektu w jak najkrótszym czasie. Każdy etap prac może być wykonywany zaraz po zakończeniu poprzedniego bez zbędnego oczekiwania na pojawienie się nowej ekipy.

Taki system przeprowadzania inwestycji jest wygodny dla Klienta. Istnieje duży realizm w obliczaniu potrzebnego czasu na budowę domu, co liczy się dla każdego Inwestora. Może on dzięki temu z dużym przybliżeniem określić czas wprowadzenia się do nowego domu. Współpraca z jedną firmą zwiększa przewidywalność poniesionych kosztów. Cena budowy domu z podziałem na poszczególne etapy jest określona w umowie. W przypadku zatrudniania oddzielnych ekip do konkretnych etapów koszty nie zawsze można utrzymać w zaplanowanych ramach.

 

​Co jest ważne w przypadku planowania budowy domu?

Pierwszą niezbędną sprawą jest upewnienie się, czy działka, na której Klient planuje budować, nadaje się do takiej inwestycji. Niektóre działki mogą mieć inny charakter zabudowania i postawienie domu jednorodzinnego na takim gruncie okaże się niemożliwe. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest odpowiedzią na wszelkie wątpliwości dotyczące charakteru działki i inwestycji planowanych w okolicy.

Budowa domu jednorodzinnego w Warszawie

Kształt działki i jej nachylenie również jest istotne. Wyrównanie obszaru zawsze generuje dodatkowe koszty. Chociaż działki o nieco mniej atrakcyjnej charakterystyce są tańsze, w ogólnej perspektywie mogą sprzyjać pojawieniu się nieoczekiwanych wydatków. Dlatego cena nie zawsze jest odpowiednim doradcą. Warto uwzględnić nie tylko koszt jej zakupu, ale również dokonanie innych koniecznych prac.

Wybór odpowiednich technologii również ma duże znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia i czasu potrzebnego na budowanie domów. JW Budownictwo w przeprowadzaniu inwestycji posługuje się dostępnymi metodami skracającymi czas trwania budowy i ulepszającymi budynek pod względem konstrukcyjnym i izolacyjnym. W tym celu wykorzystywane są m.in. prefabrykowane ściany keramzytowe.

 

Ściany z keramzytobetonu używane do budowy domu

Produkcja keramzytu rozpoczyna się od wypalania drobinek gliny w temperaturze ponad 1200 C. Budowa domu z keramzytu w Warszawie i każdej innej lokalizacji wiąże się z wcześniejszym zaprojektowaniem i przygotowaniem w fabryce elementów według specyficznego projektu. Keramzyt stosuje się w budownictwie szczególnie ze względu na jego świetne właściwości i parametry.

Jedną wyróżniających cech jest odporność na zawilgocenie. Ściany keramzytowe nie absorbują wody, dlatego są odporne na pleśń i zagrzybienie. Niesie to za sobą korzyści podczas eksploatacji domu, ponieważ panuje w nim mikroklimat. Keramzyt nie wydziela szkodliwych związków chemicznych ani gazów. Dodatkowo jest materiałem niepalnym i świetnie izolującym temperatury i hałas.

Takie rozwiązania konstrukcyjne generują również korzyści pod względem czasu potrzebnego na budowę domu. Mozolne prace murarskie często zajmują wiele tygodni. Montaż gotowych ścian z keramzytobetonu z wydrążonymi bruzdami instalacyjnymi i wykonanymi otworami na drzwi i okna trwa zazwyczaj jeden lub dwa dni . Wyprodukowane na indywidualne zamówienie elementy montowane są za pomocą dźwigu i zespołu specjalistów. Prace zamykają się zalaniem zamków i ułożeniem bądź wylaniem stropu.

 

​Technologia fundamentowych płyt żelbetowych w budowie domów jednorodzinnych

Coraz więcej Inwestorów odchodzi od posiadania piwnicy w swoim domu. Wymaga ona głębszego wykopu, dokonywania często kaskadowych ław fundamentowych i podnoszenia wysokich ścian z bloczków betonowych lub innych materiałów. Budowa domów jednorodzinnych w Warszawie z uwzględnieniem piwnicy generuje dodatkowe koszty i wydłuża czas prac.

Dlatego bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym przez JW Budownictwo jest wylewanie płyty fundamentowej. Na czym polegają jej główne zalety? Przede wszystkim posadowienie budynku na płycie żelbetowej gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru domu na gruncie. Unika się w ten sposób osadzania części budynku i w konsekwencji pękania ścian lub oddzielania się od siebie elementów wykończeniowych. Wszystko to ma wpływ nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. W przypadku ław fundamentowych i ścian betonowych ciężar rozkłada się na wąskim obszarze i może generować stopniowe osadzanie fragmentów domu.

Płyta fundamentowa z żelbetonu służąca do budowania domów jednorodzinnych nie wymaga dokonywania głębokiego wykopu. Dlaczego? Ze względu na fakt, że jest odporna na przemarzanie gruntu. Płyta fundamentowa odpowiednio zaizolowana jest odporna na działanie wilgoci i zimna, dlatego z powodzeniem stosowana jest na nieruchomościach gdzie występuje lub może nastąpić problem z poziomem wód.

W przypadku murowania tradycyjnych fundamentów podczas budowy nowego domu w Warszawie i innych miastach, czas realizacji w porównaniu do płyty fundamentowej będzie z pewnością dłuższy.

 

​Dlaczego warto współpracować z JWBudownictwo?

Jesteśmy w stanie dostosować się do różnych potrzeb i wymogów Inwestorów. Dzięki ogromnemu doświadczeniu realizujemy projekty własnego autorstwa, a także wykonane przez inne biura projektowe. Prowadzimy pełen zakres prac budowlanych oraz świadczymy pomoc i wsparcie we wszelkich kwestiach formalno prawnych, aż po odbiór końcowy budynku. Budowa domów z keramzytu czy innych materiałów nie ma dla nas tajemnic. W połączeniu z oferowanymi przez nas kompleksowymi usługami budownictwa uzyskujemy pełną satysfakcje Inwestorów.

Budowa domu jednorodzinnego w Warszawie

Działamy w wielu miejscach Polski. Warszawa również jest obszarem, w którym dokonujemy budowania domów jednorodzinnych. Poza nią realizujemy inwestycje w Częstochowie, Rybniku, Tychach, Katowicach czy Gliwicach.

Aby dokonać wstępnej analizy Państwa potrzeb, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zawarty na naszej stronie internetowej. Umieściliśmy na niej również fotorelacje z zakończonych projektów, które mogą posłużyć jako wzór naszych usług budowlanych. Jesteśmy gotowi wspierać Inwestorów jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Dlatego zapraszamy do kontaktu i przedstawienia swoich oczekiwań.