Budowanie domów pod klucz w Tychach

p<>Planujesz wybudować swój wymarzony dom i potrzebujesz wsparcia? Ze względu na zmieniające się technologie stosowane w branży budowlanej niejeden inwestor szuka firmy zajmującej się kompleksową budową domów w Tychach i innych miastach. Biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby, firma JW Budownictwo oferuje swoim Klientom szeroki zakres usług, w tym domy pod klucz wykonane z tradycyjnych materiałów i z keramzytu.

 

 

​Kompleksowe budownictwo z keramzytu w Tychach

Budowa domu przy użyciu elementów prefabrykowanych z keramzytobetonu daje duże korzyści. Czym jest keramzyt? Powstaje on na skutek wypalania drobnych kulek gliny w temperaturze ponad 1200oC. Przygotowany w ten sposób materiał charakteryzuje się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci, pleśni i grzybów. Jest świetnym izolatorem termicznym i akustycznym. Przy tym zachowuje obojętność wobec ognia. Świetnie nadaje się do produkcji prefabrykatów budowlanych.

Co istotne dla zdrowia domowników, ściany keramzytobetonowe nie wydzielają szkodliwych związków chemicznych. Sprzyjają tworzeniu wewnątrz pomieszczeń korzystnego mikroklimatu. Są również bardzo odporne i trwałe, a specjaliści zajmujący się ich produkcją oceniają wytrzymałość na ok. 200 do 300 lat. To wszystko sprawia, że budowa domu przy użyciu tych elementów zapewnia pełne bezpieczeństwo dla domowników.

Realizacja projektu we współpracy z jedną firmą ma dużo korzyści. Przede wszystkim Inwestor może liczyć na wsparcie jednego zespołu od początku do końca trwania prac. Wszelkie zapytania czy wątpliwości kieruje zawsze do tych samych wykwalifikowanych osób. Służą oni doradztwem podczas każdego etapu. Taka budowa domu jest bardziej komfortowa również dzięki jasnym deklaracjom i zapisom umownym dotyczącym terminów i kosztów. Jeden zespół odpowiedzialny za inwestycje ułatwia planowanie rozpoczęcia kolejnych etapów bez przedłużającego się oczekiwania.

 

​Co wziąć pod uwagę podczas budowy domu – etapy prac

Często inwestorzy zdobywają wiedzę dopiero wraz z przechodzeniem przez kolejne etapy budowy domu. Warto jednak poświęcić czas na przygotowanie się i konsultacje już na etapie planowania inwestycji. Rozwiązaniem jest tu współpraca z firmą i ekspertami, którzy będą nas wspierać od początku do końca budowy. Dlatego JW Budownictwo zapewnia nie tylko szerokie spektrum prac budowlanych związanych z realizacją projektów, ale również doradztwo dotyczące wyboru materiałów i wykorzystywania technologii podczas budowy, a także w kwestii wszelkich aspektów formalno-prawnych aż po końcowy odbiór budynku.

Budowanie domów pod klucz w Tychach

 

Pierwszym krokiem poprzedzającym rozpoczęcie inwestycji jest zapoznanie się miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy. Uzyskane informacje pozwolą ocenić, jaki typ zabudowy możliwy jest na danej nieruchomości. Jeśli sprawy związane z prawnymi regulacjami mamy za sobą, należy przejść do badań geotechnicznych.

Widoczne prace ziemne rozpoczynają się od zdjęcia wierzchniej warstwy nienośnej tj. humusu. W zależności od tego, czy Inwestor decyduje się na wykonanie ław i ścian fundamentowych, czy zbrojonej płyty fundamentowej, dokonuje się odpowiednich wykopów. Zaletą drugiego z wymienionych rozwiązań jest brak konieczności głębokiego wybierania ziemi. Przyczynia się to do szybszego przebiegu prac ziemnych i przejścia do etapu stawiania ścian.

W zależności od wybranej metody budowa domu może postępować w różnym tempie. Firma JW Budownictwo zawsze dokłada wszelkich starań by optymalizować zarówno czas budowy jak i koszty. Budowa domu przebiega szybciej z wykorzystaniem ścian z keramzytobetonu. Jednak specjalizujemy się również w budowie domów metodą tradycyjną.

Po wykonaniu ścian parteru, następuje etap układania i zalewania betonowego stropu lub wykonania stropu drewnianego. Etapami kończącymi pracę nad stanem surowym jest realizacja konstrukcji dachowej wraz z pokryciem i murowanie kominów.

 

Dlaczego wybór firmy ma kluczowe znaczenie?

Prace budowlane każdej inwestycji powinny przebiegać według określonego z góry planu. Zespół budowlany zobowiązuje się przestrzegać wszelkich wartości w nim zawartych pod ścisłą kontrolą kierownika budowy. W rzeczywistości jednak da się odczuć, że nie wszyscy tak rzetelnie przykładają się do pracy. Kompleksowa budowa domu wymaga współpracy z najlepszymi fachowcami. Muszą oni być wykwalifikowani do przeprowadzania prac zgodnie ze sztuką budowlaną i projektem.

 

Budowanie domów pod klucz w Tychach

JW Budownictwo to firma z dużym doświadczeniem, którą poleca ogromna liczba osób, dlatego wykonywane przez nas inwestycje przyczyniają się do zadowolenia Klientów. Na naszej stronie internetowej zawarte są realizacje projektów w różnych miastach, które świadczą o naszych kompetencjach i doświadczeniu. Jesteśmy gotowi na podjęcie współpracy.

 

​Dlaczego stosować nowoczesne technologie na budowie?

Wykorzystywanie nowinek technicznych podczas prac budowlanych ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na przeprowadzenie planowanych prac w krótszym czasie. W stosowaniu nowoczesnych technologii w budownictwie jedno i wielorodzinnym specjalizuje się firma JW Budownictwo. Stosowanie elementów prefabrykowanych do budowy domów keramzytowych w Tychach i okolicach eliminuje w dużej mierze błędy ludzkie. Prace przypominają składanie budynku z gotowych elementów. Oszczędność czasu przyczynia się także do mniejszych kosztów związanych choćby z okresem spłaty kredytu.

Jeśli planujesz rozpoczęcie inwestycji budowlanej, nie wahaj się i sięgnij po doświadczoną ekipę. Zapewnimy Ci doradztwo w sprawach technicznych i urzędowych, a także pełen profesjonalizm i terminowość wykonywania prac na placu budowy. Z nami postawisz swój wymarzony dom jeszcze szybciej. Dlatego zapraszamy do kontaktu poprzez wyszczególnione na stronie numery telefonów lub formularz zgłoszeniowy.