Planujesz budowę nowego domu w Krakowie? Sprawdź, jaką technologię warto wybrać. Jeśli zależy Ci na czasie, dobrym rozwiązaniem może okazać się budowa z prefabrykatów. Dzięki zastosowaniu gotowych elementów, które są łączone na placu budowy, czas trwania prac konstrukcyjnych skraca się do minimum. Zobacz, jak przebiega szybka budowa domów z keramzytu i dlaczego ten materiał cieszy się tak dużą popularnością.

Budowa z prefabrykatów w Krakowie — na czym to polega?

Firma JW Budownictwo specjalizuje się w dziedzinie prac budowlanych. Zajmuje się stawianiem domów jednorodzinnych, ale także wielorodzinnych i obiektów usługowych. Co więcej, wykorzystuje nowoczesne technologie, które pozwalają na znaczące skrócenie czasu trwania inwestycji, a ponadto zapewniają doskonałe parametry gotowych budynków.

Jednym z proponowanych rozwiązań są domy z keramzytu. Powstają one w technologii prefabrykowanej. Co to oznacza? Budowa z prefabrykatów polega na dostarczeniu na plac budowy gotowych elementów, które już na miejscu są łączone w całość. Mogą mieć formę fragmentów ścian, stropów czy dachu — każdy z nich został przygotowany w fabryce i jest gotowy do połączenia z innymi, zgodnie z projektem opracowanym przez specjalistów.

Domy modułowe w Krakowie, których stawianiem zajmuje się nasza firma, cieszą się uznaniem sporej grupy inwestorów. Przede wszystkim chodzi o skrócony czas realizacji. Brak konieczności murowania ścian z cegieł lub pustaków sprawia, że prace postępują bardzo szybko, a do gotowego budynku można wprowadzić się już po kilku miesiącach. Co więcej, szybka budowa domu nie oznacza gorszej jakości, a wręcz przeciwnie. Zastosowanie keramzytu pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjnych, ma też wiele innych korzyści.

Domy modułowe w Krakowie — oszczędność czasu i kosztów

Domy modułowe w Krakowie to rozwiązanie dla klientów, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się do nowego lokum. Prace związane z powstawaniem nowego domu w tradycyjnej technologii zwykle wymagają sporo czasu, rzadko zdarza się, aby ukończyły się przed upływem roku od ich rozpoczęcia. Budowa z prefabrykatów znacznie przyspiesza ten proces, ponieważ polega na łączeniu ze sobą modułów, czyli gotowych elementów przygotowanych poza placem budowy.

Oszczędność czasu oznacza także niższe koszty. Przede wszystkim krótsze prace budowlane to mniejsze wydatki na zatrudnienie ekipy fachowców. Możliwość wprowadzenia się do nowego domu już po kilku miesiącach sprawia także, że nie musisz dłużej płacić za użytkowanie dotychczasowego lokalu. Jest to szczególnie korzystne, jeśli aktualnie mieszkasz w wynajętym mieszkaniu.

Jakie są główne zalety budowy domu z prefabrykatów?

To przede wszystkim:

  • krótki czas trwania inwestycji,
  • możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii,
  • doskonałe parametry użytkowe (izolacyjność, trwałość, niepalność),
  • brak konieczności przeprowadzenia intensywnych prac porządkowych na placu budowy,
  • możliwość wyboru projektu dopasowanego do Twoich potrzeb.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na ostatni aspekt. Choć domy modułowe powstają z prefabrykatów, to wcale nie oznacza, że każdy z nich jest taki sam. Inwestor, który zleca nam budowę domu z keramzytu w Krakowie, ma do wyboru wiele projektów. Może wybierać pod względem kubatury budynku, powierzchni użytkowej, rozkładu pomieszczeń czy wyglądu elewacji.

Firma JW Budownictwo udostępnia gotowe opcje domów modułowych o różnych parametrach, ale możesz także zlecić wykonanie takiego planu od podstaw. Możemy stworzyć dla Ciebie projekt, który będzie idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

Domy z keramzytu — Kraków

Budowa z prefabrykatów w Krakowie, którą zajmuje się nasza firma, może uwzględniać zastosowanie różnego typu materiałów. My stawiamy przede wszystkim na keramzyt. Dlaczego? Ponieważ jest to materiał, który cechuje się doskonałymi parametrami w kontekście budowy domów modułowych jednorodzinnych i nie tylko.

Przede wszystkim zapewnia bardzo wysoką izolacyjność, zarówno jeśli chodzi o przenikanie ciepła, jak i hałasu. Ponadto jest niepalny, odporny na wilgoć i korozję biologiczną. Domy z keramzytu są także przyjazne dla alergików, ponieważ cechy fizyczne tego materiału nie sprzyjają rozwojowi szkodliwych patogenów. Jest to materiał naturalny, przyjazny dla środowiska i całkowicie nietoksyczny.

Z keramzytu można stawiać ściany zewnętrzne i działowe. Podczas budowy z prefabrykatów wykorzystuje się to kruszywo także do tworzenia stropów. Wytworzone z tego materiału elementy łączy się na placu budowy w całość, dzięki czemu prace postępują niezwykle szybko — czas realizacji inwestycji jest kilkukrotnie krótszy niż w przypadku stawiania nowego domu z cegieł lub pustaków.

Budowa z prefabrykatów w Krakowie to specjalizacja naszej firmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wykorzystywanych technologii lub przejrzeć dostępne projekty domów modułowych, skontaktuj się z nami. Warto sięgać po nowoczesne rozwiązania w budownictwie, które pozwolą Ci mieszkać wygodnie i oszczędnie. Zapraszamy szczególnie klientów, którym zależy na czasie — sprawdź, jak szybko będziesz mógł wprowadzić się do swojego nowego lokum.