Firma budowlana Tychy

Chcesz zacząć budowę domu w Tychach? A może czeka Cię poważna przebudowa? Niezależnie od zakresu prac najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dobra firma budowlana to oczywiście gwarancja poprawnie wykonanych prac, ale nie tylko. Współpracując z prawdziwymi fachowcami, otrzymujesz znacznie więcej – m.in. doradztwo przy realizacji, terminowość i rzetelność współpracy. Niekiedy może się jednak wydawać, że trudno o ekipę, której nie można zarzucić braku profesjonalizmu. Czy to prawda? Sprawdź, na co zwracać uwagę, by budowa lub remont przebiegły bezproblemowo i zapewniły oczekiwane rezultaty.

Dobra firma budowlana, czyli jaka?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie powinna wyróżniać się dobra firma budowlana. Choć niektórzy uważają to wyrażenie za oksymoron, tacy wykonawcy naprawdę istnieją. Jest kilka cech, które wyróżniają dobre ekipy spośród tych przeciętnych czy naprawdę kiepskich. Na co warto zwracać uwagę?
 

firma budowlana Tychy

  • Doświadczenie

Praktyczna wiedza jest tą najcenniejszą – szczególnie w branży budowlanej czy też remontowej. Im więcej zrealizowanych projektów, tym większe prawdopodobieństwo, że wykonawca bez trudu rozpozna Twoje potrzeby i zrealizuje nawet nietypowe projekty. Jednak doświadczenie to również, a może nawet przede wszystkim możliwość weryfikacji umiejętności fachowców. Sprawdź, jak prezentują się poprzednie realizacje firmy remontowej czy budowlanej – np. poprzez jej portfolio. Rzetelny wykonawca często może również przedstawić referencje lub innego rodzaju opinie o swojej pracy. Niekiedy możesz też udać się na aktualnie realizowaną przez niego budowę, by zobaczyć jak przebiega realizacja bieżących zadań. Jeśli dana ekipa remontowa czy budowlana jest dumna ze swoich osiągnięć, na pewno znajdzie sposób na to, by Ci je przedstawić.

  • Zakres usług

Konieczność zatrudniania różnych ekip do realizacji rozmaitych prac to zawsze znacznie większy kłopot dla inwestora. Takie rozwiązanie oznacza zwykle dłuższe terminy realizacji ze względu na konieczność zsynchronizowania niezależnych działań. Niemal zawsze wiąże się również z wyższymi kosztami. Dlatego należy zawczasu upewnić się, jaki zakres usług oferuje dana firma remontowo-budowlana. W przypadku stawiania domu warto postawić na wykonawcę, który będzie nadzorował cały proces budowlany – pomoże to zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Warto sprawdzić, czy ekipa realizuje również wykończenia wnętrz i czy oferuje pomoc architekta, np. przy dostosowaniu projektu do działki. Powinno się zawsze oczekiwać konkretnych informacji w zakresie oferowanych usług. Jeśli wykonawca posługuje się wyłącznie ogólnikami, warto uważać!

  • Transparentność i uczciwość

Rzetelna ekipa remontowa czy też budowlana sama podsunie Ci umowę do podpisania – na pewno nie będziesz musiał się o nią upominać! To podstawa legalnej i profesjonalnej współpracy. Zawsze dokładnie sprawdź zawarte w dokumencie zapisy i pytaj, jeśli czegoś nie rozumiesz. Uczciwy wykonawca na pewno nie będzie się wzbraniał przed wyjaśnieniami. Pamiętaj również, że ewentualne zmiany do umowy można wprowadzić za obopólną zgodą, w postaci aneksu.

  • Terminowość

Jeśli w przeszłości zdarzyło Ci się współpracować wyłącznie z nierzetelnymi wykonawcami, może się wydawać, że ukończenie prac w terminie to zjawisko, które występuje jedynie w legendach i baśniach. Jednak dobra firma, która realizuje liczne zlecenia remontowo-budowlane i postępuje uczciwie, bez problemu określi przybliżony czas zakończenia prac. Dlaczego przybliżony? Ponieważ działaniami w branży budowlanej steruje wiele zmiennych. Może się okazać, że pogoda czy np. dostępność materiałów pokrzyżują pierwotne plany. Profesjonalny wykonawca na pewno nie dopuści jednak, by ich realizacja przeciągała się w nieskończoność, a w razie poważnych problemów zaproponuje alternatywne rozwiązanie. Dobre firmy budowlane zawsze dokładnie planują prace, dlatego nie wahają się podawać terminu ich zakończenia.

  • Rzetelność

Współpracując z rzetelną firmą budowlaną, nie musisz się obawiać, że ekipa porzuci Twój plac budowy dla innego zlecenia lub zamiast ustalonych materiałów zastosuje tańsze zamienniki. Wszystkie wymogi będą bowiem zawarte w umowie. Doświadczeni wykonawcy nie mogą sobie pozwolić na potknięcia, które mogłyby zszargać ich budowaną przez lata renomę. Dlatego nie obawiają się podpisywać dokumentów, które zobowiązują ich do rzetelności.
 

Budowa lub remont dobrze i tanio – czy to możliwe?

Nie ukrywajmy – większości inwestorów zależy na jakości, ale tak naprawdę interesuje ich cena. Nic dziwnego – w końcu budowa czy remont to olbrzymie przedsięwzięcia, które wymagają niemałych wydatków. Oszczędności w jednym obszarze dają znacznie więcej możliwości w innym. W efekcie, jeśli wykonawstwo kosztuje mniej, można sobie pozwolić np. na droższe, a więc zwykle lepsze jakościowo materiały.

Warto jednak uważać, by nie dać złapać się w pułapkę pozornie taniej firmy budowlanej. Dlaczego „pozornie”? Bowiem często wykonawcy kuszący niskimi cenami dopiero w trakcie współpracy wykazują dodatkowe koszty, przez co może się okazać, że finalnie zapłacisz więcej. Tani remont czy budowa to też często prace wykonywane „po łebkach”, z użyciem nieodpowiednich technik, materiałów i sprzętu. Rezultatem są niedoróbki, które w najlepszym wypadku po prostu nieestetycznie wyglądają, a w najgorszym wpływają na użytkowanie, bezpieczeństwo i trwałość budynku czy też jego elementów. Wówczas pojawia się więc konieczność dokonania poprawek, które nierzadko są bardzo kosztowne.

Jak nie nabrać się na „tanie” remonty czy „tanią” budowę? Warto zwracać uwagę przede wszystkim nie na ceny, a na cechy wykonawcy wyszczególnione powyżej. Ponadto dobrze sprawdzić terminarz ekipy. Prawda jest taka, że o najlepszych firmach budowlanych i remontowych wieść dość szybko się rozchodzi – najczęściej pocztą pantoflową. W efekcie na wolny termin realizacji zazwyczaj trzeba trochę poczekać, szczególnie w sezonie. W przeważającej ilości przypadków warto, ponieważ wielu klientów to jeden z lepszych wyznaczników jakości usług danej ekipy. Należy przy tym pamiętać, że wysokie ceny niekoniecznie muszą oznaczać wysoką jakość. Dlatego nigdy nie powinno to być główne kryterium wyboru wykonawcy.
 

Dobra firma budowlana i remontowa w Tychach – jak znaleźć?

Zatem jak dotrzeć do firmy budowlanej, która będzie po prostu dobra? Sposobów jest wiele. Dobrym jest wspomniana już „poczta pantoflowa”. Popytaj rodziny, znajomych – być może ktoś korzystał z usług ekipy, z której jest zadowolony. Ogromną zaletą opinii najbliższych jest ich rzetelność – z całą pewnością możesz im ufać. Nie zawsze jednak ich pozyskanie jest możliwe. W takim przypadku możesz się zwrócić ku Internetowi – mediom społecznościowym, grupom, forom. Należy wówczas jednak uważać na wpisy, które przypominają zwykłe opinie, a są reklamami. Dlatego każdego wykonawcę należy sprawdzić we własnym zakresie – najlepiej zgodnie z podanymi powyżej kryteriami. Wówczas znacząco zwiększasz swoje szanse na właściwy wybór.
 

Usługi budowlane i remontowe na Śląsku – JW Budownictwo

Jeśli szukasz rzetelnego wykonawcy usług budowlanych na Śląsku, koniecznie sprawdź ofertę JW Budownictwo. Działamy w całym regionie – również w Tychach – a także w wielu dużych miastach na terenie całego kraju. Naszą specjalnością jest budowa domów i innych obiektów kubaturowych. Realizujemy rozmaite projekty – zarówno te katalogowe, jak i indywidualne oraz autorskie. Mamy duże doświadczenie, co potwierdzają liczne referencje od zadowolonych klientów.

firma budowlana Tychy

Wspieramy inwestorów podczas całego procesu budowy, dokładnie określając zakres świadczonych usług przed podjęciem współpracy. Działamy terminowo i staramy się pod każdym względem dopasować do oczekiwań klienta, a jednocześnie wspierać go w podejmowaniu ważnych decyzji, dzieląc się wiedzą zdobytą przez lata pracy w branży. Zaufana firma budowlana w Tychach? To właśnie my!

Zapraszamy do współpracy i kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.