Firma budowlana w Gliwicach

Budowa domu to ogromna inwestycja – dla wielu osób największa, z jaką mają do czynienia w swoim życiu. Nic dziwnego, że zazwyczaj wszelkie prace chcemy wykonać „raz, a dobrze”, tak by nie martwić się o remonty przez co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście kolejnych lat. Podobnie sprawa ma się w przypadku samych renowacji czy przebudowy – warto zdecydować się na jednoczesne przeprowadzenie wszystkich wymaganych prac, by później mieć spokój przez długi czas. Do takich prac niezbędna jest firma remontowo budowlana Gliwice. Oczywiście niektóre z prac można wykonać samodzielnie, jednak prawda jest taka, że rezultaty własnych wysiłków zwykle nie są tożsame z jakością usługi wykonanej przez profesjonalną firmę.

Jak więc zadbać o to, by budowa domu lub remont przebiegły gładko? Rozwiązaniem jest fachowa firma budowlana! Firmy remontowe Gliwice świadczą różne usługi. Ważne, by nie tylko budowę, ale i wykończenie domu powierzyć profesjonalistom. Gliwice są jednym z miast, w których działa JW Budownictwo. Bardzo szeroki zakres usług w połączeniu z profesjonalizmem i dużym doświadczeniem to nasze największe atuty. Sprawdź, co oferujemy i przekonaj się, dlaczego to właśnie nas warto zatrudnić jako ekipę remontową lub budowlaną.

 

 

BUDOWA DOMU Z KERAMZYTU – GLIWICE

Naszą główną specjalnością jest budowa domów Gliwice i nie innych miastach w Polsce. Nasza firma budowlana Gliwice realizuje projekty jedno- i wielorodzinnych budynków mieszkalnych, a także innych obiektów kubaturowych. Mamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie i dysponujemy zespołem prawdziwych profesjonalistów, dlatego zapewniamy bardzo wysoką jakość usług budowlanych w Gliwicach, ale również na całym Śląsku. Działamy ponadto w innych dużych miastach na terenie kraju, tworząc trwałe, piękne i funkcjonalne obiekty o bardzo zróżnicowanych parametrach.

Firma budowlana w Gliwicach

Domy z keramzytu Śląsk to nasza specjalność. Jesteśmy jednym z niewielu podmiotów na polskim rynku, który pracuje w technologii keramzytowej. Polega ona na budowaniu domów (lub innych obiektów kubaturowych o dowolnej wielkości) z prefabrykatów wykonanych z keramzytu, czyli wypalonych kuleczek gliny, które mają bardzo ciekawe właściwości. Prefabrykaty wytwarza się z około 75% tego surowca wraz z 15-procentową zawartością piasku. Pozostałą część mieszaniny stanowi cement pełniący funkcję spoiwa. Taka struktura pozwala tworzyć gotowe elementy, z których następnie powstają ściany budynków. Co ważne, mają one wiele zalet:

 • są wytrzymałe, a jednocześnie lekkie (około 300kg/m3),
 • oferują dużą nośność przy niewielkiej grubości,
 • doskonale izolują (współczynnik przewodzenia ciepła ʎ = 0,04 do 0,075 W/mK),
 • świetnie pochłaniają dźwięki,
 • są odporne na zawilgocenie, zagrzybienie i procesy gnilne.

To dlatego technologia keramzytowa, używana m.in. przez naszą firmę budowlaną, jest uważana za jedną z technologii przyszłości. Koszty budowy domu tą metodą są konkurencyjne i jednocześnie daje ona dodatkowe korzyści. Jej ogromną zaletą jest szybkość wznoszenia budynków. Budowa domów Śląsk parterowych z JW Budownictwo może trwać zaledwie 4 miesiące. Projekty z poddaszem użytkowym realizujemy zaś w ciągu 5 – 6 miesięcy, w zależności od wielkości budynku. Wszystko dzięki wykorzystaniu wcześniej wykonanych elementów prefabrykowanych, które należy tylko ze sobą połączyć na placu budowy. Całkowite wyeliminowanie prac „mokrych” (poza etapem wykonania fundamentów) sprawia, że warunki pogodowe nie mają wpływu na terminowość prac i można realizować je nawet zimą.

Co więcej, prefabrykaty keramzytowe to produkt naturalny i uważany za ekologiczny. Jego zastosowanie pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko również dzięki temu, że zapewnia doskonałą izolację. Przez to do ogrzania wnętrz zimą i schłodzenia latem można zużyć znacznie mniej energii. To dlatego domy z keramzytu idealnie wpisują się we współczesne tendencje.

Firmy budowalne w Gliwicach, które korzystają z keramzytowej technologii budowy, oferują następujące korzyści:

 • szybkość wznoszenia budynków,
 • brak sezonowania – możliwość prowadzenia dalszych prac od razu po postawieniu ścian,
 • brak etapów mokrych – budowa może się toczyć niezależnie od pogody,
 • przygotowanie ścian po montaż instalacji – brak późniejszego bruzdowania
 • grubość ścian nośnych wynosząca tylko 15 cm – dodatkowa przestrzeń do wykorzystania we wnętrzach,
 • termoizolacyjność,
 • izolacyjność akustyczna,
 • naturalne materiały użyte do produkcji.

 

KOMPLEKSOWE USŁUGI BUDOWLANE W GLIWICACH

Nasza firma remontowo budowlana Gliwice, swoim klientom oferuje kompleksowe usługi budowlane. Firmy budowlane Gliwice i okolice zajmują się budową domu w sposób tradycyjny, a my zajmujemy się wznoszeniem budynków od A do Z – i to nie tylko w technologii keramzytowej, ale również innymi metodami, również tymi tradycyjnymi. Dopasowujemy się w pełni do wymagań klienta, oferując dowolny zakres budowy oraz wykończenia wnętrz. Możliwa jest budowa domu i doprowadzenie go do dowolnego stanu. Jakiego?

Firma budowlana w Gliwicach

Stan surowy otwarty – prace kończą się po zamontowaniu ścian prefabrykowanych (lub wymurowaniu tych ceramicznych, gazobetonowych czy silikatowych), wykonaniu stropów i konstrukcji więźby dachowej oraz pokryciu dachu dachówką, blacho dachówką, gontem lub innym zawartym w projekcie materiałem.

Stan surowy zamknięty – dom wyposażony jest w drzwi i okna, a także bramy garażowe. Ma również wszelkie instalacje wewnętrzne. Nasza firma budowlana oferuje wykonanie zarówno instalacji podstawowych (elektrycznej, wod-kan, gazowej), jak i dodatkowych, np. fotowoltaicznej, wentylacji czy dowolnego systemu ogrzewania.

Stan deweloperski – budynek na tym etapie jest ocieplony (ściany, stropy i dach). Ma też wykończoną elewację, wykonane wylewki i tynki. W ramach stanu deweloperskiego proponujemy też wykonywanie okładzin elewacyjnych (np. kamiennych, drewnianych).

Nasz zespół oferuje również dodatkowe usługi, począwszy od wyboru lub stworzenia indywidualnego projektu domu. W naszej ofercie znajdują się także gotowe projekty domów. Świadczymy nie tylko usługi budowlane Gliwice, ale prowadzimy również pełen nadzór inwestorski nad budową i załatwiamy wszelkie formalności (pozwolenia, odbiory itp.). Jako firma remontowa Gliwice może także zająć się wykończeniem terenu wokół domu – np. wykonaniem ogrodzenia lub przeprowadzeniem robót brukarskich na działce (podjazdy, chodniki, schody itp.), a nawet konstrukcją przydomowej oczyszczalni. Możesz liczyć na nasz pełen profesjonalizm na każdym etapie prac – nie bez powodu możemy się pochwalić wieloma referencjami.

Warto pamiętać, że kompleksowa budowa domu to rozwiązanie nie tylko najwygodniejsze, ale również najbardziej ekonomiczne. Korzystając z usług naszej firmy budowlane w Gliwicach, które oferują kompleksowe usługi, pozwalają zaoszczędzić czas i nerwy podczas budowy. Dzięki temu możesz w spokoju podziwiać, jak powstaje Twój dom – my bowiem zajmiemy się wszelkimi pracami oraz formalnościami. Zgodnie z Twoim życzeniem wykończymy dom do stanu surowego lub deweloperskiego, a następnie sam zadecydujesz, jak go wykończyć! Usługi remontowe Gliwice, które świadczy nasza firma, pozwolą na wyprowadzenie domu do stanu, w którym możesz się wprowadzać.

BUDOWA DOMU Z KERAMZYTU – GOTOWE PROJEKTY

Marzysz o pięknym, a jednocześnie funkcjonalnym domu w Gliwicach? Nie musisz szukać daleko. W ofercie naszej firmy budowlanej znajdziesz gotowe projekty domów z prefabrykatów keramzytowych. Postaw na szybką, bezstresową budowę, a jednocześnie dopracowany projekt!

Nasza propozycja obejmuje budynki jednorodzinne utrzymane w różnych stylach – od tradycyjnego po bardzo nowoczesny. W projektach uwzględniono aspekty ekologiczne, funkcjonalne oraz estetyczne, dzięki czemu gotowe domy są energooszczędne, a ponad wszystko zapewniają lokatorom wygodne miejsce do życia. Postaw na dom z poddaszem użytkowym i czterospadowym dachem, który idealnie wpisze się w każde otoczenie albo zaryzykuj, stawiając na dość nietypowy projekt parterowy o prostej bryle. W ofercie nie zabrakło też oryginalnych rozwiązań, takich jak „Dom z senioratką”. To bryła z wydzielonym niewielkim mieszkaniem na parterze (salon z aneksem, sypialnia, łazienka, odrębny taras i wejście) stworzonym z myślą o seniorach, którzy chcą pozostać niezależni, jednak cenią bliskość rodziny. Możesz je przeznaczyć również dla dorastającego dziecka lub wynająć – wybór należy do Ciebie.

Co ważne, ceny realizacji proponowanych przez nas projektów są bardzo przystępne – szczególnie jeśli zdecydujesz się na technologię keramzytową. Wówczas możesz mieć również pewność, że wszystkie prace budowlane przebiegną znacznie sprawniej. Możliwe, że już za kilka miesięcy będziesz mógł zamieszkać we własnym domu! Poza tym budowa z keramzytu pozwala zyskać nawet kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w porównaniu z wykorzystaniem tzw. tradycyjnych metod budowlanych. Pamiętaj również, że nasza firma budowlana może zaadaptować dowolny projekt do realizacji w technologii keramzytowej. Zainteresowany? Wyślij zapytanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi już zrealizowanymi projektami. Zapraszamy również do działu „Referencje”, gdzie znajdziesz opinie naszych klientów na temat współpracy z JW Budownictwo. Masz dodatkowe pytania? Napisz lub zadzwoń – chętnie na nie odpowiemy.