Kompleksowa budowa domów w Rybniku

Aby sprawnie przeprowadzić budowę domu niezbędne jest odpowiednie planowanie i współpraca z doświadczonymi ludźmi. Coraz więcej osób decyduje się na kompleksowe usługi budowlane i poszukuje firmy, która weźmie na siebie możliwie jak najwięcej zadań lub po prostu wybuduje dom pod klucz. Takim przedsiębiorstwem jest właśnie JW Budownictwo. Jeśli planujesz budowę, dowiedz się, od czego zacząć i co wziąć pod uwagę na każdym etapie prac.

 

​Kompleksowe budowanie domów w Rybniku – korzyści

Wynajęcie jednej firmy do prowadzenia budowy staje się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Przede wszystkim jest to wygodne rozwiązanie dla Inwestora. Ma on możliwość współpracować z tymi samymi ludźmi przez większość etapów prac. Dzięki temu budowa domu jednorodzinnego przebiega sprawniej. Już na samym jej początku Klient otrzymuje wsparcie związane z przygotowaniem dokumentów i wystosowaniem zapytań o zezwolenia. Doradztwo ma znaczenie szczególnie dla tych, którzy nie mają czasu lub zbyt dużego doświadczenia w branży budowlanej.

 

Kompleksowa budowa domów w Rybniku

Współpraca z jednym wykonawcą sprzyja przewidywalności wykonania kolejnych etapów. Inwestorzy do tej pory najczęściej posiłkowali się wsparciem różnych firm na różnych etapach prac. W przypadku JW. Budownictwo kompleksowa budowa domów w Rybniku polega na oddaniu Inwestorowi obiektu w stanie deweloperskim. Oczywiście istnieje możliwość realizacji do wybranego etapu, np. stanu surowego z instalacjami.

Jedną z największych korzyści z prowadzenia budowy domu przez jedną firmę jest zachowanie terminowości. Niestety w wielu przypadkach zauważa się przeciąganie etapów poza granice wyznaczonego czasu. Problem ten udaje się zniwelować do minimum dzięki współpracy z jedną firmą. Firma JW Budownictwo specjalizuje się nie tylko w sprawnym przeprowadzaniu inwestycji, ale również pomaga Inwestorom pod kątem przygotowania dokumentów, zezwoleń i końcowego odbioru.

 

​Jak dobrze zacząć budowę domu?

Niektórzy Klienci decydujący się na budowę domów od podstaw najpierw wybierają swój wymarzony projekt, by później dostosować do niego teren. Inni z kolei mają już upatrzony odpowiedni grunt i szukają idealnego projektu do posiadanej działki. Przy podejmowaniu decyzji warto uwzględnić kilka aspektów.

Mając ciekawą działkę na oku, trzeba zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zaznajomienie się z nim da odpowiedzi na pytania: jaka zabudowa jest możliwa na danej nieruchomości, jakie inwestycje będą przeprowadzane w najbliższej przyszłości. Budowanie domów jednorodzinnych w pewnych okolicach może nie być najlepszym pomysłem, dlatego, zanim podejmie się decyzję o kupnie działki, warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Po zakupie działki i zamówieniu projektu wymarzonego domu można przystąpić do pozyskiwania odpowiednich zezwoleń. Pozwolenia dają zielone światło do rozpoczęcia budowy i dobrze jest zadbać o nie jak najwcześniej ze względu na przedłużający się nieraz czas oczekiwania. Jednak już przy załatwianiu formalności i pozwoleń można skorzystać ze wsparcia jakie oferuje JW Budownictwo.

Już na etapie poszukiwania działki warto pomyśleć o wyborze właściwej firmy budującej domy. Powinien być to zespół złożony z doświadczonych i wykwalifikowanych ludzi. W JW Budownictwo otaczamy się tylko takimi osobami. Aby zapoznać się z dokonanymi przez nas inwestycjami, zapraszamy do zakładki "Realizacje", która zawiera zdjęcia dające wgląd w jakość naszych usług.

Niezmiernie ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie finansowania. Zapewnienie sobie budżetu na przeprowadzenie inwestycji jest kluczowe dla jej sprawnej realizacji. Większość klientów posiłkuje się kredytem, ale nie wolno zapomnieć o wymaganym wkładzie własnym, który może stanowić również np. posiadana już działka. JW Budownictwo oferuje swoim klientom pomoc w uzyskaniu kredytu.

 

​Kolejne etapy budowy domu jednorodzinnego

Inicjacja prac budowlanych powinna rozpoczynać się od badań geotechnicznych. Dzięki temu można określić parametry gruntu. Po realizacji badań przystępuje się do pomiarów geodezyjnych. Nanosi się w sposób precyzyjny obrys budynku na obszarze nieruchomości i wytycza główne osie.

Kompleksowa budowa domów w Rybniku

Prace fundamentowe można przeprowadzić na dwa najpopularniejsze sposoby. Pierwszym z nich jest budowa ław fundamentowych. Drugim rozwiązaniem, w którym specjalizuje się firma JW Budownictwo, jest żelbetowa płyta fundamentowa. Firmy budujące domy w Rybniku i innych miastach nie zawsze decydują się na to rozwiązanie ze względu na trudności w wykonaniu prac. Płyta ma jednak wiele zalet, np. nie wymaga głębokiego wykopu, równomiernie obciąża cały grunt masą budynku, czym zapobiega jego fragmentarycznemu osiadaniu. Dzięki wylaniu żelbetowej płyty fundamentowej udaje się skutecznie skrócić czas potrzebny na zakończenie prac ziemnych.

Stawianie ścian konstrukcyjnych również można wykonać na wiele sposobów. Wśród nich znajdują się ściany z keramzytobetonu. Takie prefabrykaty są cieńsze od tradycyjnych ścian, co przyczynia się do powiększenia metrażu budynku. Ich montaż przebiega bardzo szybko dzięki przygotowaniu ich wcześniej w fabryce. W przypadku zdecydowania się na inne formy stawiania ścian jesteśmy gotowi przeprowadzić ich murowanie przy pomocy wszelkich dostępnych na rynku materiałów. Doświadczenie w konstrukcjach silikatowych, gazobetonowych i ceramicznych sprawia, że jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie.

 

Technologia gotowych ścian z keramzytobetonu

Czym jest keramzyt? To drobne kulki gliny wypalone w temperaturze 1250oC. Dzięki temu uzyskuje się materiał o niezwykłej odporności na wilgoć, tłumiący hałasy, lekki i zachowujący właściwości termoizolacyjne. Po zmieszaniu z piaskiem i cementem świetnie nadaje się do odlewania gotowych ścian. Zapewnia te same lub lepsze właściwości nośne i konstrukcyjne co ściany murowane. Świetnie nadają się do budowy domu pod klucz na płycie fundamentowej.

Prefabrykowane ściany keramzytowe przygotowywane są zgodnie z projektem Inwestora. Nie wymagają dodatkowej obróbki na placu budowy ze względu na obecne już otwory drzwiowe i okienne, bruzdy instalacyjne i inne strategiczne miejsce na przyłącza. Gdy fundamenty są już gotowe do osadzania ścian, ściany z keramzytobetonu są stawiane za pomocą dźwigu. Całość wieńczona jest zalaniem zamków.

 

​Wybierz najlepszych fachowców budowlanych

W firmie JW Budownictwo stawiamy na sprawdzone rozwiązania, zgrany zespół i profesjonalizm. Dlatego tak wielu Inwestorów zdecydowało się na współpracę z nami. Dołącz do nich i sprawdź, jak szybko możesz z nasza pomocą zbudować swój dom. Zapraszamy do kontaktu.