Usługi budowlane w Katowicach

Jeśli chcesz zamieszkać w swoim wymarzonym domu, wybierz usługi budowlane Katowice. Budowa domu to proces, który może dawać wiele radości, ale jednocześnie być źródłem stresu i problemów. W ich ograniczeniu z pewnością pomoże wybór odpowiedniej firmy budowlanej – to znaczy rzetelnego wykonawcy, który zadba o to, by cały proces był możliwie bezproblemowy. Mimo iż większość inwestorów przy zatrudnianiu ekipy budowlanej interesuje się wyłącznie ceną i terminowością usług, istnieje znacznie więcej czynników decydujących o tym, czy dana współpraca będzie owocna. Firma podwykonawcza Śląsk JW Budownictwo to zaufany partner, który pomoże na każdym etapie budowy, od załatwienia formalności, aż po wykończenie wymarzonego domu. 

BUDOWA DOMU – SZYBKO I DOBRZE CZY SZYBKO I TANIO?

Wielu inwestorów chce, aby ich budowa przebiegła przede wszystkim „szybko i tanio”. Należy jednak liczyć się z tym, że jest to trudne do uzyskania bez ponoszenia kompromisów jakościowych. Prawidłowe wykonanie prac konstrukcyjnych czy też wykończeniowych wymaga bowiem dokładności, co oznacza konieczność poświęcenia na nie określonego czasu. Pewne procedury można przyspieszyć, ale wiąże się to ze zwiększeniem zasobów (np. liczebności ekipy), a to z kolei wyższe koszty. Rachunek w tym przypadku jest więc dość prosty. Szybko i tanio = kiepsko, natomiast tanio i dobrze = powoli. Analogicznie szybka i dobra realizacja oznacza wyższy koszt, choć różnica w cenie wcale nie musi być duża – szczególnie że wykorzystanie nowatorskich technik budowy może znacząco ją przyspieszyć bez zwiększania zasobów. Jako doświadczona firma świadcząca kompleksowe usługi remontowo-budowlane Katowice oferujemy pomoc na najwyższym poziomie. 

TECHNOLOGIA KERAMZYTOWA, CZYLI SZYBKA BUDOWA DOMU

Jednym ze znakomitych sposobów na oszczędność czasu i optymalizację kosztów bez większych wyrzeczeń jest zastosowanie alternatywnych metod budowy domu. To coraz częstsza praktyka, ponieważ coraz więcej osób szuka korzystnych rozwiązań przy budowie nieruchomości.

Usługi budowlane w Katowicach dobra firma budowlana

Jedną z ciekawych metod stosowanych przez nowoczesne firmy budowlane jest ta keramzytowa. W tym przypadku dom wznoszony jest z gotowych prefabrykatów z keramzytu. To wypalone kuleczki gliny o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych. Wykonane z nich ściany tworzą bardzo solidne domy, które jednocześnie przypominają te stworzone z cegły. Na budowę przywozi się gotowe elementy konstrukcji, które następnie należy ze sobą połączyć. Dzięki temu prace przebiegają bardzo szybko.

Umożliwia to również ich prowadzenie niezależnie od pogody – również zimą. To dlatego, że w przypadku korzystania z prefabrykatów jedynymi pracami „mokrymi” są te polegające na wylaniu fundamentów czy zalaniu stropów żelbetowych. Po zakończeniu montażu prefabrykowanych ścian można natychmiast przystąpić do dalszych prac, a ponadto są one idealnie równe i gładkie, przez co nie wymagają tynkowania! To z kolei sprawia, że można znacznie sprawniej przystąpić do wykończenia wnętrz. Domy z keramzytu Śląsk to propozycja dla wszystkich osób poszukujących rozwiązań wysokiej jakości.

ZALETY DOMÓW Z KERAMZYTU – FIRMA BUDOWLANA W KATOWICACH

Typowa ściana w technologii keramzytobetonowej składa się w ok. 75% z keramzytu, w 15% z piasku i w 10% z cementu, który służy głównie jako spoiwo. Właściwości surowca pozwalają zapewnić:

 • wysoką izolacyjność termiczną (współczynnik przewodzenia ciepła ʎ = 0,04 do 0,075 W/mK),
 • odporność na zawilgocenia, procesy gnilne, zagrzybienie,
 • bardzo wysoką dźwiękochłonność,
 • niewielką masę prefabrykatów (około 300kg/m3).

Te cechy sprawiają, że jest on łatwy w transporcie, składowaniu i użytkowaniu, a przy tym świetnie się sprawdza, tworząc ściany budynków. Warto również zauważyć, że jest to materiał całkowicie naturalny i ekologiczny! Wykonane z niego domy idealnie wpisują się w nowoczesne wymogi dotyczące przyjazności dla środowiska. To dlatego nasza firma remontowo-budowlana realizuje coraz więcej projektów nie tylko w Katowicach czy na Śląsku, lecz także na pozostałych obszarach kraju.

Ściany keramzytowe zapewniają duża nośność przy niewielkiej grubości. Dzięki temu możliwe jest nieznaczne zwiększenie wymiarów wewnętrznych pomieszczeń. Przy budynku o pow. 120 m2 otrzymujemy ok. 10 m2 dodatkowej powierzchni! Jednocześnie dość cienkie ściany doskonale izolują od hałasów z zewnątrz i zapobiegają rozchodzeniu się dźwięków pomiędzy pomieszczeniami. Dają też gwarancję wysokiego komfortu cieplnego, pomagając regulować temperaturę we wnętrzach. Zimą zapobiegają stratom energii, natomiast latem zapewniają przyjemny chłód. Dzięki temu można obniżyć koszty ogrzewania czy klimatyzacji. Jednocześnie ściany keramzytowe pomagają w regulowaniu wilgotności powietrza, przez co zapewniają zdrowy i przyjazny mikroklimat w domu.

BUDOWA DOMU Z PREFABRYKATÓW KERAMZYTOWYCH

Wybór technologii keramzytowej pozwala inwestorowi bardzo szybko wprowadzić się do własnego domu. Budowa z prefabrykatów trwa zaledwie kilka miesięcy, w zależności od parametrów budynku oraz możliwości firmy budowlanej. Ekipa JW Budownictwo realizuje projekty domów parterowych ze stropem drewnianym w zaledwie 4 miesiące, natomiast budowa domów z poddaszem użytkowym trwa 5 – 6 miesięcy.

Tym, co wyróżnia nasze usługi, jest również wysoka jakość. Dzięki wyspecjalizowaniu w budowaniu tą technologią oferujemy realizację zgodną z projektem i stworzonym planem prac. Nasza ekipa oferująca usługi remontowo budowlane na terenie Śląska pracuje z najwyższą starannością, co skutkuje uzyskaniem zamierzonych parametrów budynku. Korzystamy tylko z prefabrykatów najwyższej jakości. Wykorzystujemy atestowane materiały. 

Doświadczona firma budowlana – kompleksowe usługi w Katowicach

Klienci JW Budownictwo mogą liczyć nie tylko na profesjonalną, lecz także na kompleksową realizację usług budowlanych. W przypadku wznoszenia domów w technologii keramzytowej oferujemy pełną obsługę, począwszy od wyboru projektu i zdobycia kredytu, a skończywszy na wykończeniu wnętrz „pod klucz” i odbiorach prac, które pozwalają wreszcie wprowadzić się do wymarzonego lokum. W naszej ofercie znajduje się wiele ciekawych projektów przygotowanych z myślą właśnie o realizacji w technologii keramzytowej. To zróżnicowane bryły, które zaspokoją każde gusta – zarówno pod względem stylu, jak i powierzchni użytkowej czy rozkładu wnętrz. 

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sporej powierzchni, czy też poszukujesz skromnego domu, mamy coś odpowiedniego. Co ważne, wszystkie gotowe projekty domów projekty stworzono z myślą nie tylko o szybkiej i łatwej budowie, lecz także o wygodnej i taniej eksploatacji. Dzięki zaimplementowaniu rozwiązań energooszczędnych koszty utrzymania gotowej nieruchomości są bardzo przystępne. Nie zadowala Cię żadna z naszych propozycji? Realizujemy również projekty indywidualne, dlatego zapraszamy do współpracy, nawet jeśli nie znalazłeś nic dla siebie na naszej stronie. Sprawdź również ofertę bliźniaków i innych budynków wielorodzinnych. Mamy doświadczenie również z większymi i bardziej skomplikowanymi przedsięwzięciami.

Usługi budowlane w Katowicach dobra firma budowlana

Usługi budowlane w Katowicach dobra firma budowlana 

W ramach świadczonych usług oferujemy pełną obsługę procesu budowlanego. Dzięki temu inwestor nie musi tracić swojego cennego czasu. Możemy Ci również pomóc uzyskać możliwie atrakcyjny kredyt hipoteczny na budowę domu!

Firma budowlana JW Budownictwo to realizacja projektu budowlanego w zakresie wskazanym przez inwestora. Realizujemy następujące usługi budowlane na Śląsku:

 • przygotowanie – wybór projektu, uzyskanie pozwolenia i kredytu oraz wstępne zagospodarowanie placu budowy (ogrodzenie, zabezpieczenie);
 • roboty ziemne – prace geodezyjne, wytyczenie budynku, wykonanie wykopów i fundamentów wraz ze zbrojeniem oraz izolacją;
 • budowa: stan surowy otwarty – montaż ścian prefabrykowanych (lub murowanie ścian ceramicznych, gazobetonowych, silikatowych), wykonanie stropów i konstrukcji więźby dachowej oraz wybranego poszycia dachu;
 • budowa: stan surowy zamknięty – montaż stolarki, bram garażowych itp., wykonanie instalacji wewnętrznych (w tym wentylacji, pomp ciepła, fotowoltaiki i innych);
 • budowa: stan deweloperski – wykonanie ociepleń, wylewek i tynków, wykończenie elewacji;
 • wykończenie: wokół domu – roboty brukarskie, montaż ogrodzeń, a także wykonywanie przydomowych oczyszczalni ścieków;
 • odbiór budynku – przygotowanie dokumentacji, inwentaryzacja geodezyjna, wszystkie odbiory instalacji, złożenie dokumentów.

Świadczymy ponadto równie szeroko zakrojone usługi remontowe w Katowicach i wielu innych dużych miastach w całym kraju oraz ich okolicach. Duże doświadczenie naszego zespołu sprawia, że nie boimy się wyzwań. Bez trudu realizujemy nawet duże zlecenia remontowo-budowlane, każdemu inwestorowi zapewniając atrakcyjny czas realizacji przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości wszelkich wykonywanych robót. Serdecznie zapraszamy klientów z całego Śląska! Budowa domów Śląsk z JW Budownictwo to gwarancja sukcesu.