Zbuduj swój dom w Częstochowie

Realizacja planów związanych z budową domów wymaga wiedzy i sprawdzonego zespołu. Firma budowlana Częstochowa JW Budownictwo z powodzeniem od wielu lat buduje domy na ternie Śląska. Jeśli zamierzasz przystąpić do budowy domu, zapoznaj się z poniższym materiałem.

​OD CZEGO ZACZĄĆ BUDOWĘ DOMU POD KLUCZ?

Inwestorzy na samym początku wdrażania projektu budowy w życie rozglądają się za odpowiednią działką. Niektóre osoby do terenu dostosowują plan domu. Inni szukają tej wymarzonej, w spokojnej okolicy, w otoczeniu natury i z dala od miejskiego hałasu. Jeśli planujesz budowę domu pod klucz w Częstochowie lub w innym mieście, istotne jest w pierwszej kolejności znalezienie odpowiedniej działki.

Dlaczego warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej działki? Od niej w dużej mierze będzie zależał komfort naszego życia. Aby nie trafić na niespodziewane wydarzenia w przyszłości, zapoznaj się w odpowiednim urzędzie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dzięki niemu dowiesz się, jaka zabudowa jest możliwa na interesującym Cię kawałku ziemi i jakie inwestycje w przyszłości zostaną przeprowadzone w okolicy. Ta wiedza pomoże Ci zdecydować czy znaleziona działka będzie w perspektywie czasu nadal odpowiednim miejscem do mieszkania.

Przed zakupem działki warto zlecić badania geotechniczne. Rodzaj gruntów może mieć wpływ na koszty prac ziemnych oraz na czas budowy. Określając harmonogram i koszty realizacji kompleksowej budowy domu od początku należy zadbać o takie elementy, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek. Firma JW. Budownictwo, specjalizująca się w kompleksowej budowie domów doradza i pomaga swoim klientom na każdym etapie inwestycji, również przy wyborze działki i ocenie przyszłych kosztów budowy domu w rozważanej lokalizacji.

Mając odpowiednią działkę, można przystąpić do realizacji zamówienia na projekt i wystosowania zapytań o niezbędne zezwolenia. Należy przy tym pamiętać, że budowa domów Częstochowa to także szereg spraw formalnych.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie wymagania stawiane są przed Inwestorem, jesteśmy gotowi udzielić profesjonalnej pomocy w tej sprawie. Wspieramy naszych Klientów pod kątem przygotowania dokumentacji i uzyskiwania zezwoleń. To ważne, żeby oprzeć się na doświadczonym wykonawcy, zapewniającym pomoc nie tylko pod kątem usług budowlanych, ale również doradztwa i wsparcia w zakresie formalno-prawnym.

JW Budownictwo to firma budująca domy na terenie całego Śląska, w tym w Częstochowie i okolicach. Zapewniamy najwyższą jakość prowadzenia prac budowlanych i oferujemy pełne doradztwo w kwestii technicznej, prawnej i merytorycznej na każdym etapie prac. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci zawsze z satysfakcją odebrali klucze do swojego nowego domu realizowanego przez nasze przedsiębiorstwo. Skupiamy się na nowoczesnych technologiach, dlatego oferujemy ekonomiczne i oszczędne domy z keramzytu Częstochowa.

​DLACZEGO WYBRAĆ FIRMĘ BUDUJĄCĄ KOMPLEKSOWO?

Osoby szukające domu szybkiego w budowie powinny zainteresować się propozycją JW. Budownictwo. Na szczególne zainteresowanie zasługuje fakt szerokiego spektrum oferowanych usług remontowo-budowlanych, które dotyczą nie tylko realizowaniu projektów domów prefabrykowanych w Częstochowie.

Zbuduj swój dom w Częstochowie

Wyspecjalizowaliśmy się w prowadzeniu kompleksowych prac, dzięki czemu Inwestor może otrzymać dom w stanie surowym zamkniętym, surowym zamkniętym z instalacjami czy deweloperskim. Prowadzenie prac przez jeden podmiot odpowiedzialny jest dla Klienta komfortowym rozwiązaniem ze względu na wsparcie doświadczonego zespołu na każdym etapie prowadzonych prac. Nie ograniczamy się jedynie do wykonawstwa, ale pomagamy również Inwestorom, udzielając wiedzy praktycznej dotyczącej prowadzonych działań i planowanych decyzji.

Praca z jedną firmą od początku do końca budowy daje komfort przewidywalności rozpoczęcia kolejnych etapów. Terminowość jest w budownictwie często kością niezgody, dlatego tym bardziej kompleksowa budowa domów jest dla odbiorcy przyjemniejsza i zapewnia większą przejrzystość podczas realizacji poszczególnych części projektu. Stosowane przez nas rozwiązania sprzyjają maksymalnemu skróceniu czasu prac budowlanych przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.

​JAK WYGLĄDAJĄ POSZCZEGÓLNE ETAPY BUDOWY DOMÓW?

Budowa domów Śląsk to całościowy proces, który dość szybko przynosi rezultaty. Wszystko zaczyna się od prac ziemnych poprzedzonych badaniami geotechnicznymi i wytyczeniem budynku przez geodetę.

Czas prowadzenia prac ziemnych uzależniony jest od rodzaju fundamentów. W niektórych przypadkach lepiej jest zdecydować się na tradycyjne ławy fundamentowe i murowane ściany. Jednak częstszym rozwiązaniem stosowanym przez JW Budownictwo jest płyta fundamentowa. Dzięki temu, w połączeniu z technologią prefabrykowanych ścian keramzytowych, możemy wybudować dom już w 3 miesiące. Zastosowanie płyty ma szereg zalet i pozwala szybciej przejść do kolejnego etapu, jakim jest stawianie ścian. Dalej przechodzimy do stanu surowego zamkniętego z dachem. W kolejnym etapie wykonywane są instalacje oraz elewacje zewnętrzne. O szczegółach dotyczących poszczególnych etapów budowy można przeczytać na naszej stronie internetowej

Po wylaniu płyty fundamentowej układana jest izolacja w formie pasów papy. Zastosowanie jej eliminuje podciąganie kapilarne. Aby precyzyjnie wypoziomować elementy keramzytowe, na izolacji układane są dystanse. Następnie odlane na wymiar ściany zostają dostarczone na plac budowy. Za pomocą dźwigu i wyspecjalizowanej ekipy dokonuje się ich montażu, co zazwyczaj zajmuje jeden-dwa dni. Po tym czasie następują prace związane z zalewaniem zamków i wylaniem stropu.

W zależności od projektu możliwe jest stworzenie stropów drewnianych lub żelbetonowych. Drugą z opcji stosuje się w przypadku projektów o kilku kondygnacjach. Domy parterowe mogą mieć stropy drewniane. Po zakończeniu etapów związanych ze ścianami i stropami, specjaliści z JW Budownictwo przystępują do stawiania konstrukcji dachowej. W międzyczasie murowane są kominy. Następnie wykonuje się łacenie lub deskowanie konstrukcji i pokrywanie jej arkuszami folii ochronnej. Zwieńczeniem prac jest pokrycie i obróbka.

Istotnym czynnikiem skracającym czas budowy domów pod klucz w Częstochowie jest wykorzystanie elementów prefabrykowanych. Technologię tą szczegółowo omówiono poniżej.

​TECHNOLOGIA WYKORZYSTYWANA PRZEZ JW BUDOWNICTWO

Jednym z innowacyjnych rozwiązań podczas budowy domów jest stosowanie prefabrykowanych elementów z keramzytobetonu. Są to nowoczesne domy z keramzytu Śląsk. Elementy ścian z keramzytobetonu są projektowane i produkowane w fabryce specyficznie pod indywidualny projekt. Następnie są one montowane na budowie przy pomocy dźwigu przez wyspecjalizowane ekipy montażowe. Budowa domów z keramzytu to m.in. krótszy czas budowy, dokładność realizacji, dodatkowa powierzchnia, czy brak konieczności wykonywania tynków wewnętrznych. JW Budownictwo to firma budująca domy z keramzytu w Częstochowie i innych miastach Polski. Zrealizowaliśmy do tej pory wiele projektów z wykorzystaniem tej technologii.

​DLACZEGO WARTO WYBRAĆ JW BUDOWNICTWO?

Zbuduj swój dom w Częstochowie

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów, który stale podnosi swoje kwalifikacje. Dzięki temu potrafimy realizować zarówno projekty własnego autorstwa, jak i projekty indywidualne. Powodzenie na rynku usług budowlanych wynika z naszego doświadczenia oraz rzetelności. Stosowane przez nas metody i technologie pozwalają na maksymalne wykorzystanie czasu i optymalizację kosztów. Koszt budowy nowego domu w Częstochowie, czy w innych miastach jest jasno określony w negocjacjach z Klientem i zawarty w kompleksowej ofercie. Co więcej, oferujemy także gotowe projekty domów.

Aby skorzystać z oferty naszej firmy, zapraszamy do kontaktu.